Prezentujemy Państwu rośliny wyhodowane w naszej szkółce roślin ozdobnych MYKOFLOR Gospodarstwo Ogrodnicze. Przedstawiona poniżej kolekcja to efekt naszej wieloletniej pracy w branży szkółkarstwa ozdobnego. Wszystkie prezentowane rośliny są lub w najbliższym czasie będą oferowane do sprzedaży przez firmę MYKOFLOR. Wśród prezentowanych taksonów są rośliny iglaste, liściaste oraz trawy. Poniższy spis jest ułożony alfabetycznie. Mamy nadzieję, że efekt naszych hodowlanych prac znajdzie uznanie w Państwa oczach.

We would like to present plants grown in our nursery of ornamental plants Mykoflor, Horticultural Farm, Poland. The collection presented below is the result of our many years of work in the ornamental nursery industry. All presented plants are or will soon be offered for sale by Mykoflor. We hope you will appreciate the effect of our breeding works.

 

Hosta ‘Citron’ (Funkia ‘Citron’)

Hosta ‘Citron’ tworzy niewielkie kępy dorastające do ok. 40 cm średnicy i ok. 20 cm wysokości. Liście mają kolor od jasnożółtych do seledynowych i obrzeżone są wąskim, białym paskiem. Kwiaty liliowe. Funkia ta może być przypalana przez intensywne słońce. Roślina uzyskana w szkółce roślin ozdobnych MYKOFLOR Gospodarstwo Ogrodnicze.

Hosta ‘Melisa Shake’ (Funkia ‘Melisa Shake’)

Hosta ‘Melisa Shake’ to niewielka funkia o seledynowożółtych, drobnych liściach. Tworzy gęste, zwarte kępki dorastające do ok. 40 cm średnicy. Kwiaty jasnoliliowe. Dobrze toleruje stanowiska słoneczne. Roślina uzyskana w szkółce roślin ozdobnych MYKOFLOR Gospodarstwo Ogrodnicze.

Hosta ‘Mini August Moon’ (Funkia ‘Mini August Moon’)

Hosta ‘Mini August Moon’ to nieduża funkia dorastająca do ok. 20 cm wysokości o niedużych, okrągłych, delikatnych liściach w jaskrawożółtym kolorze. Dobrze toleruje stanowiska słoneczne. Roślina uzyskana w szkółce roślin ozdobnych MYKOFLOR Gospodarstwo Ogrodnicze.

Hosta ‘Mint Cream’ (Funkia ‘Mint Cream’)

Hosta ‘Mint Cream’ to funkia o sercowatych, zamszowych liściach ze złocistym, szerokim marginesem i zielonym, cieniowanym środkiem. Tworzy niewielkie, gęste kępy dorastające do ok. 40 cm średnicy. Kwiaty liliowe. Dobrze toleruje stanowiska słoneczne. Roślina uzyskana w szkółce roślin ozdobnych MYKOFLOR Gospodarstwo Ogrodnicze.

Miscanthus sinensis ‘Kakadu’ (Miskant chiński ‘Kakadu’)

Miscanthus sinensis ‘Kakadu’ to kępowa, dość silnie rosnąca trawa. Dorasta wraz z kwiatostanami do ok. 1,7 m wysokości. Charakteryzuje się pięknym, półkulistym pokrojem. Odmiana uzyskana w szkółce roślin ozdobnych MYKOFLOR Gospodarstwo Ogrodnicze.

Miscanthus sinensis ‘Syriusz’ (Miskant chiński ‘Syriusz’)

Miscanthus sinensis ‘Syriusz’ charakteryzuje się bardzo zwartym, wyprostowanym, kolumnowym pokrojem. Odmiana wraz z kwiatostanami dorasta do ok. 1,6-1,7 m wysokości. Roślina uzyskana w szkółce roślin ozdobnych MYKOFLOR Gospodarstwo Ogrodnicze.

Physocarpus opulifolius ‘Ametyst’ (Pęcherznica kalinolistna ‘Ametyst’)

Physocarpus opulifolius ‘Ametyst’ to odmiana pęcherznicy kalinolistnej o drobnych, wąskich liściach w jaskrawożółtym kolorze z ciemnymi, brązowymi plamkami na brzegach. Rośnie wolno tworząc gęste, zwarte krzewy. Obecnie odmiana ta jest w fazie doświadczeń polowych w naszym gospodarstwie. Roślina uzyskana w szkółce roślin ozdobnych MYKOFLOR Gospodarstwo Ogrodnicze.

Physocarpus opulifolius ‘Mefisto’ (Pęcherznica kalinolistna ‘Mefisto’)

Physocarpus opulifolius ‘Mefisto’ to krzew dorastający do ok. 3 m wysokości i szerokości. Liście barwy pomarańczowoczerwonej utrzymują kolor przez cały sezon. Odmiana uzyskana w szkółce roślin ozdobnych MYKOFLOR Gospodarstwo Ogrodnicze.

Physocarpus opulifolius ‘Mozaika’ (Pęcherznica kalinolistna ‘Mozaika’)

Physocarpus opulifolius ‘Mozaika’ dorasta do ok. 2,5 m wysokości i szerokości. Brzeg liścia otoczony jest złocistożółtą obwódką, poprzecinaną miejscami ciemnobordowymi plamami. Wnętrze wypełnia ciemny, zielonobrązowy kolor, pięknie kontrastujący z obrzeżem. Przebarwienia najlepiej widoczne są na młodych przyrostach, dlatego zaleca się silne cięcie tej odmiany. Odmiana ta powstała w wyniku mutacji, dlatego czasami na roślinach mogą pojawiać się pędy z liśćmi inaczej wybarwionymi. Wówczas zaleca się usuwanie takich pędów. Roślina uzyskana w szkółce roślin ozdobnych MYKOFLOR Gospodarstwo Ogrodnicze.

Physocarpus opulifolius ‘Salamandra’ (Pęcherznica kalinolistna ‘Salamandra’)

Physocarpus opulifolius ‘Salamandra’ dorasta do ok. 3 m wysokości i szerokości. Bordowe liście nakrapiane są licznymi złocistożółtymi, seledynowymi i zielonymi plamkami. Przebarwienia najlepiej widoczne są na młodych przyrostach, dlatego zaleca się silne cięcie tej odmiany. Odmiana ta powstała w wyniku mutacji, dlatego czasami na roślinach mogą pojawiać się pędy z liśćmi inaczej wybarwionymi. Wówczas zaleca się usuwanie takich pędów. Roślina uzyskana w szkółce roślin ozdobnych MYKOFLOR Gospodarstwo Ogrodnicze.

Picea pungens ‘Mykoflor’ (Świerk kłujący ‘Mykoflor’)

Picea pungens ‘Mykoflor’ to wolno rosnąca odmiana świerka kłującego o gęstym, zwartym, stożkowym pokroju. Rośnie bardzo wolno i po 25 latach dorasta do ok. 2 m wysokości i ok. 1,8 m szerokości. Odmiana znaleziona w 1985 roku pośród siewek Picea pungens w szkółce roślin ozdobnych MYKOFLOR Gospodarstwo Ogrodnicze.

Pinus mugo subsp. uncinata ‘Mykojeżyk’ (Sosna kosodrzewina ‘Mykojeżyk’)

Pinus mugo subsp. uncinata ‘Mykojeżyk’ to miniaturowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny kosodrzewiny. Roczne przyrosty mają 1,5-2 cm długości. Odznacza się gęstym, zwartym i regularnym pokrojem w kształcie spłaszczonej kuli. Jest to mutacja znaleziona na Pinus mugo subsp. uncinata ‘Ježek’ w szkółce roślin ozdobnych MYKOFLOR Gospodarstwo Ogrodnicze.

Pinus sylvestris 'Luna' (Sosna pospolita ‘Luna’)

Pinus sylvestris 'Luna' to sosna o kulistym, regularnym pokroju. Igły jasnoniebieskie. Jest to ‘czarcia miotła’ znaleziona na Pinus syvestris ‘Watereri’ w szkółce roślin ozdobnych MYKOFLOR Gospodarstwo Ogrodnicze. Odmiana ta rośnie wolniej niż Pinus syvestris ‘Watereri’ i ma jaśniejszą igłę.

Weigela ‘Micado’ (Krzewuszka ‘Micado’)

Weigela ‘Micado’ to krzew dorastający do ok. 2,5-3 m wysokości o szerokim, luźnym pokroju. Dzwonkowate kwiaty są duże i zebrane po kilka na zeszłorocznych pędach. Jedne mają barwę czysto białą, inne są jasnoróżowe. Liście jasnozielone, gładkie. Roślina uzyskana w szkółce roślin ozdobnych MYKOFLOR Gospodarstwo Ogrodnicze.

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.