Viburnum x carlcephalum to wolno rosnący krzew dorastający do ok. 3 m wysokości, o luźnym, krzaczastym pokroju. Kwitnie w maju, przez ok. 2-3 tygodnie. Białe kwiaty, wyglądające jak nawoskowane, zebrane są w duże (do 13 cm średnicy), kuliste, bardzo gęste i sztywne kwiatostany. W pąku są lekko zaróżowione, a po rozwinięciu uzyskują barwę zimnej, śnieżnej bieli. Pachną niezwykle intensywnie. Kalina angielska wymaga gleb żyznych i wilgotnych oraz miejsc słonecznych. Jest w pełni wytrzymała na mróz.

Viburnum × carlcephalum – częściowo rozkwitnięty kwiatostan
Viburnum × carlcephalum – częściowo
rozkwitnięty kwiatostan

Kalina angielska – kwiatostan
Kalina angielska – kwiatostan

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Viburnum × carlcephalum – częściowo rozkwitnięty kwiatostan Kalina angielska – kwiatostan

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.