Viburnum plicatum Lanarth to wolno rosnący krzew, dorastający do ok. 3 m wysokości, o zgrabnym, owalnym pokroju i horyzontalnie układających się pędach. Kwiaty zebrane są w płaskie kwiatostany na niewysokich szypułkach. Ułożone są one w dwóch rzędach i pokrywają całe pędy. Składają się z dużych, białych kwiatów płonych, ułożonych po zewnętrznej stronie baldachów i drobnych kwiatów płodnych. Kwitnie długo i obficie na początku czerwca. Liście skórzaste, ciemnozielone, pod koniec sierpnia zaczynają się przebarwiać na bordowobrązową barwę i w tym kolorze utrzymują się na krzewie do mrozów. Roślina niezwykle dekoracyjna i mało wymagająca. Preferuje miejsca słoneczne i lekko ocienione. Doskonała roślina do każdego ogrodu.

Viburnum plicatum Lanarth
Okres kwitnienia

Viburnum plicatum Lanarth
Jesień

Viburnum plicatum Lanarth – kwiatostany
Viburnum plicatum Lanarth – kwiatostany

Kalina japońska Lanarth – zbliżenie kwiatostanów
Kalina japońska Lanarth – zbliżenie kwiatostanów

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Viburnum plicatum Lanarth – kwiatostany Kalina japońska Lanarth – zbliżenie kwiatostanów

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.