Viburnum lantana Aureum to wolno rosnący, gęsty krzew dorastający do 2,5 m wysokości. Liście duże, skórzaste mają piękną, intensywnie żółtą barwę. Kwiaty białe zebrane są w niewielkie baldachy. Owoce dojrzewają jesienią i mają błyszczący, czerwony kolor. Roślina bardzo dekoracyjna. Preferuje miejsca słoneczne i żyzne oraz wilgotne gleby. Kalina hordowina Aureum jest w pełni odporna na mróz.

Viburnum lantana Aureum – zbliżenie liści
Viburnum lantana Aureum – zbliżenie liści

Kalina hordowina Aureum – owoce
Kalina hordowina Aureum – owoce

Viburnum lantana Aureum
Viburnum lantana Aureum

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Viburnum lantana Aureum – zbliżenie liści Kalina hordowina Aureum – owoce Viburnum lantana Aureum

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.