Sophora japonica ‘Flavirameus’ to niewielkie, wolno rosnące drzewo, dorastające do ok. 5 m wysokości i ok. 3 m szerokości. Korona szeroka, owalna. Młode pędy charakteryzują się jaskrawożółtym zabarwieniem kory, szczególnie wyraźnie widocznym w okresie zimowym, czyli bezlistnym. Liście złożone, podobnie jak pędy, mają piękną złocistożółtą barwę, utrzymującą się przez cały sezon wegetacyjny. Kwitnie pod koniec lipca i w sierpniu. Kwiaty zebrane są w stojące kwiatostany 20-30 cm długości. Mają barwę jasnożółtą i są pachnące.

WYMAGANIA
Sophora japonica ‘Flavirameus’ jest odmianą o stosunkowo małych wymaganiach. Dość dobrze znosi susze i niewielkie zasolenie gleby. Lubi miejsca słoneczne lub lekko ocienione. Młode rośliny należy zabezpieczać przed silnymi mrozami, starsze są odporne na przemarzanie.

ZASTOSOWANIE
Perełkowiec japoński ‘Flavirameus’ doskonale nadaje się do niewielkich ogrodów, gdzie swoim wyglądem wprowadza odrobinę egzotyki. Można go także sadzić w parkach miejskich i skwerach. Jest doskonałą rośliną dla pszczół ze względu na późne kwitnienie i bardzo miododajne kwiaty.

Sophora japonica Flavirameus – zbliżenie liści
Sophora japonica 'Flavirameus' – zbliżenie liści

Perełkowiec japoński Flavirameus – zbliżenie liści
Perełkowiec japoński 'Flavirameus' – zbliżenie liści

Sophora japonica Flavirameus – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Sophora japonica 'Flavirameus' – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Sophora japonica Flavirameus – zbliżenie liści Perełkowiec japoński Flavirameus – zbliżenie liści Sophora japonica Flavirameus – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.