Quercus robur Gnom to ciekawa odmiana dębu szypułkowego. Liście są takie jak u gatunku, ale mniejsze. Mają jasnozieloną barwę z wyraźnie widocznymi, zielonożółtymi nerwami. Liście są dość płytko powcinane, a klapy szerokie i łagodnie zaokrąglone. Z każdej strony liścia znajdują się po trzy klapy. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione.

WYMAGANIA
Dąb szypułkowy Gnom jest drzewem bardzo tolerancyjnym, jeżeli chodzi o warunki siedliskowe. Jednak najlepiej będzie rósł na glebach żyznych, próchnicznych i umiarkowanie wilgotnych. W przypadku gleb suchych czy piaszczystych osiągać będzie znacznie mniejsze rozmiary. Odmiana w pełni mrozoodporna. Należy ją sadzić w miejscach słonecznych. Odporna na zanieczyszczenia powietrza.

ZASTOSOWANIE
Quercus robur Gnom doskonale nadaje się do średnich i dużych ogrodów. Najlepiej sadzić tę odmianę w miejscach widocznych i wyeksponowanych. Z powodu odporności na zanieczyszczenia powietrza nadaje się do nasadzeń miejskich.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Brak jest dostępnych wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany.

Quercus robur Gnom – liście
Quercus robur Gnom – liście

Dąb szypułkowy Gnom – liście
Dąb szypułkowy Gnom – liście

Quercus robur Gnom – liście
Quercus robur Gnom – liście

Dąb szypułkowy Gnom – liście
Dąb szypułkowy Gnom – liście

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.