Quercus robur Concordia to jedno z piękniejszych drzew o żółtych liściach.  Dorasta do ok. 8-10 m wysokości i odznacza się szeroką, dość regularną koroną. Drzewo to ozdobne jest przede wszystkim z liści, które wiosną mają piękną, złocistożółtą barwę. Również liście pojawiające się na świętojańskich przyrostach są intensywnie żółte, więc okres pięknie wybarwionego drzewa dodatkowo się wydłuża. W późniejszym okresie starsze liście lekko zielenieją i latem przybierają seledynowy odcień. Liście są średniej wielkości, dość płytko powcinane, z szerokimi, łagodnie zaokrąglonymi klapami. Liście (szczególnie na młodych drzewach) mogą być przypalane przez silne słońce. Na dużych, dorosłych egzemplarzach, poparzenia słoneczne nie są praktycznie widoczne i nie mają wpływu na doznania wizualne. Blaszka liściowa jest sztywna i błyszcząca. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione.

WYMAGANIA
Dąb szypułkowy Concordia jest drzewem bardzo tolerancyjnym, jeżeli chodzi o warunki siedliskowe. Jednak najlepiej będzie rósł na glebach żyznych, próchnicznych i umiarkowanie wilgotnych. W przypadku gleb suchych czy piaszczystych osiągać będzie znacznie mniejsze rozmiary. Odmiana w pełni mrozoodporna. Należy ją sadzić w miejscach słonecznych. Odporna na zanieczyszczenia powietrza.

ZASTOSOWANIE
Quercus robur Concordia jest niezwykle efektownym drzewem. Jego żółta barwa przyciąga wzrok już z daleka. Doskonale nadaje się do ogrodów przydomowych i do parków. Najlepiej sadzić tę odmianę, jako roślinę kontrastową. Dzięki niej doskonale można przełamać ścianę ciemnej zieleni lub ożywić ciemne miejsce w ogrodzie. Z powodu odporności na zanieczyszczenia powietrza nadaje się do nasadzeń miejskich.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona w Belgii i opisana w połowie XIX wieku.

Quercus robur Concordia – liście
Quercus robur Concordia – liście

Dąb szypułkowy Concordia – liście
Dąb szypułkowy Concordia – liście

Quercus robur Concordia – liście
Quercus robur Concordia – liście

Dąb szypułkowy Concordia – liście
Dąb szypułkowy Concordia – liście

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.