Physocarpus opulifolius ‘Mefisto’ to krzew dorastający do ok. 3 m wysokości i szerokości. Liście barwy pomarańczowoczerwonej utrzymują kolor przez cały sezon. Kwitnie na przełomie czerwca i lipca. Kremowobiałe kwiaty zebrane są w półkuliste baldachy.

WYMAGANIA
Physocarpus opulifolius ‘Mefisto’ jest rośliną o niewielkich wymaganiach środowiskowych i glebowych. Doskonale sobie radzi zarówno na glebach suchych i ubogich, jak i dość żyznych.

ZASTOSOWANIE
Pęcherznica kalinolistna ‘Mefisto’ jest rośliną nadającą się do każdego ogrodu. Doskonała odmiana na szpalery i żywopłoty. Z powodu odporności na zanieczyszczenia powietrza nadaje się do nasadzeń miejskich.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Physocarpus opulifolius ‘Mefisto’ to odmiana pęcherznicy kalinolistnej uzyskana w szkółce roślin ozdobnych MYKOFLOR Gospodarstwo Ogrodnicze. 

Physocarpus opulifolius Mefisto
Physocarpus opulifolius 'Mefisto'

Pęcherznica kalinolistna Mefisto
Pęcherznica kalinolistna 'Mefisto'

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Physocarpus opulifolius Mefisto Pęcherznica kalinolistna Mefisto

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.