Paulownia tomentosa to szybko rosnące, szerokokolumnowe drzewo. Jej cechą charakterystyczną są ogromne liście dorastające do 0,5 m długości i szerokości i mocno omszone po obydwu stronach. Najmłodsze przyrosty (głównie na wschodzie Polski) na ogół przemarzają, ale drzewo odbija z niższych, zdrewniałych fragmentów dając rocznie nawet 2 m przyrosty. Starsze okazy w sprzyjających warunkach mogą wytwarzać liczne, pachnące, różowe kwiaty pojawiające się przed rozwojem liści. Paulownię cesarską należy sadzić w miejscach słonecznych i zacisznych. Zdjęcia zamieszczone poniżej pochodzą z rośliny rosnącej i kwitnącej w Szkółce Mykoflor (wschód Polski).W Polsce paulownię cesarską spotyka się również pod nazwami: paulownia omszona oraz (potocznie) „cesarskie drzewko szczęścia”.

Paulownia tomentosa – kwiatostan
Paulownia tomentosa – kwiatostan

Paulownia tomentosa – zbliżenie liścia
Paulownia tomentosa – zbliżenie liścia

Paulownia cesarska rosnąca w Szkółce Mykoflor
Paulownia cesarska rosnąca w Szkółce Mykoflor

Paulownia tomentosa – kwiatostan
Paulownia tomentosa – kwiatostan

Paulownia cesarska – zbliżenie kwiatu
Paulownia cesarska – zbliżenie kwiatu

Paulownia cesarska – zbliżenie kwiatu
Paulownia cesarska – zbliżenie kwiatu

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Paulownia tomentosa – kwiatostan Paulownia tomentosa – zbliżenie liścia Paulownia cesarska rosnąca w Szkółce Mykoflor Paulownia tomentosa – kwiatostan Paulownia cesarska – zbliżenie kwiatu Paulownia cesarska – zbliżenie kwiatu

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.