Jagoda kamczacka Uspiech to krzew średniej wielkości, o sztywnych, wyprostowanych pędach. Owoce dojrzewają w drugiej połowie czerwca. Jest to jedna z późniejszych odmian jagody kamczackiej. Owoce są średniej wielkości. Odznaczają się one słodko-kwaśnym smakiem, bez śladu goryczy i cierpkości. Bardzo dobra odmiana deserowa. Doskonale nadaje się zarówno na plantacje jak i do uprawy amatorskiej. W celu uzyskania większego plonowania zaleca się sadzenie kilku różnych odmian jagody kamczackiej obok siebie (np. w połączeniu z odmianami Petersburg, Wojtek, Ania). Synonim łaciński: Lonicera kamtschatica Uspiech. Spotykane nazwy polskie: wiciokrzew siny Uspiech, suchodrzew jadalny Uspiech oraz suchodrzew kamczacki Uspiech.

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2021 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.