Jagoda kamczacka Atut to krzew dorastający do ok. 1,5 m wysokości, o gęstym, rozłożystym pokroju. Kwitnie w połowie maja. Owoce dojrzewają na początku czerwca. Jagody są duże, do 2,5 cm długości, bardzo aromatyczne, słodkie i nie opadają po dojrzeniu. Odmiana ta owocuje bardzo obficie i z dorosłego krzewu można zebrać do 4 kg jagód. Jest to doskonała odmiana do uprawy amatorskiej oraz na plantacje. Nadaje się do zbioru mechanicznego. W celu uzyskania większego plonowania zaleca się sadzenie kilku różnych odmian jagody kamczackiej obok siebie (np. w połączeniu z odmianami Petersburg, Wojtek, Ania). Synonim łaciński: Lonicera kamtschatica Atut. Spotykane nazwy polskie: wiciokrzew siny Atut, suchodrzew jadalny Atut oraz suchodrzew kamczacki Atut.

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.