Hippophae rhamnoides Opylovać to męska odmiana rokitnika. Dorasta do ok. 3 m wysokości. Może rosnąć w formie małego drzewa lub większego krzewu. Liście ma wąskie, długości 6-8 cm, z wierzchu zielone a od spodu srebrzystoszare. Wczesną wiosną wytwarza niepozorne kwiaty męskie.

WYMAGANIA
Rokitnik pospolity Opylovać jest rośliną światłolubną. Ma małe wymagania glebowe. Może rosnąć nawet na glebach suchych i piaszczystych. Jest rośliną w pełni odporną na mrozy. Wytrzymuje temperatury do -45° C.

ZASTOSOWANIE
Hippophae rhamnoides Opylovać jest odmianą męską rokitnika pospolitego. Sadzi się go jako zapylacz dla odmian żeńskich, takich jak np. Hippophae rhamnoides Sluníčko czy Leikora. Jeden egzemplarz męski wystarcza na zapylenie 8-10 roślin żeńskich. Ponadto doskonale nadaje się na cięte żywopłoty oraz osłony przeciwwiatrowe.

Hippophae rhamnoides Opylovać – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Hippophae rhamnoides Opylovać – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Hippophae rhamnoides Opylovać – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.