Hedera helix ‘Erecta’ to niski, zimozielony krzew dorastający do ok. 60-80 cm wysokości. Odznacza się bardzo nietypowym jak na bluszcze charakterem wzrostu. Nie płoży się ani nie wspina pomimo wytwarzania korzeni przybyszowych, natomiast wszystkie pędy u tej odmiany są sztywne, grube i ustawione pionowo, a międzywęźla bardzo skrócone. Nadaje to roślinie dziwny, niespotykany i trochę egzotyczny wygląd. Wymaga stanowisk lekko ocienionych i osłoniętych. Synonim łaciński: Hedera helix 'Conglomerata Erecta'.

Hedera helix Erecta – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Hedera helix 'Erecta' – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

Bluszcz pospolity Erecta – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Bluszcz pospolity 'Erecta' – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

Hedera helix Erecta – zbliżenie liści
Hedera helix Erecta – zbliżenie liści

Bluszcz pospolity Erecta – zbliżenie liści
Bluszcz pospolity Erecta – zbliżenie liści

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Hedera helix Erecta – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Bluszcz pospolity Erecta – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Hedera helix Erecta – zbliżenie liści Bluszcz pospolity Erecta – zbliżenie liści

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.