Ficus carica Peretta to figowiec o zwiększonej mrozoodporności do amatorskiej hodowli np. w warunkach Polski. Słodkie owoce są w kształcie gruszki i mają wagę ok. 100 g. Liście duże, ciemnozielone, głęboko powcinane. W klimacie Polski są one zrzucane na zimę. Odmiana licencjonowana. Dostępność roślin ograniczona.

WYMAGANIA
Według informacji podawanych przez niektóre źródła, odmiana ta nie jest całkowicie odporna na mróz, ale w starszym wieku roślina powinna wytrzymywać spadki temperatury do ok. –20°C. W warunkach Polski najlepiej uprawiać ją w pojemnikach i na zimę chować do zimnej oranżerii lub tunelu foliowego. W przypadku uprawy gruntowej należy ją bardzo dokładnie zabezpieczyć przed mrozami np. agrowłókniną lub chochołami ze słomy. Roślina światłolubna. Preferuje gleby żyzne i próchniczne.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona w Alpach w Szwajcarii na wysokości 530 m n.p.m.

Ficus carica Peretta – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Ficus carica Peretta – przykładowy materiał oferowany
do sprzedaży

Zbliżenie liścia i etykiety potwierdzającej uregulowanie opłaty licencyjnej
Zbliżenie liścia i etykiety potwierdzającej uregulowanie
opłaty licencyjnej

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Ficus carica Peretta – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży Zbliżenie liścia i etykiety potwierdzającej uregulowanie opłaty licencyjnej

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.