Fagus sylvatica ‘Mercedes’ to karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana buka pospolitego. Docelowo dorasta do ok. 3 m wysokości i szerokości. Początkowo rośnie kuliście, by w starszym wieku przyjąć gęsty, krzaczasty pokrój. Pędy cienkie, gęsto poprzeplatane tworzą zwartą bryłę. Liście bardzo wąskie, długości do 10 cm, zielone. Jesienią przybierają złocistobrązowe odcienie. Do sprzedaży oferujemy rośliny zaszczepione na wysokości 40-60 cm.

WYMAGANIA
Fagus sylvatica ‘Mercedes’ wymaga gleb żyznych, przepuszczalnych, najlepiej lekko zasadowych. Dobrze rośnie w miejscach nieznacznie ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Buk pospolity ‘Mercedes’ zaszczepiony na niewysokim pieńku doskonale nadaje się do ogrodów skalnych. Tam posadzony pomiędzy miniaturowymi roślinami, wśród kamieni i głazów, pięknie przełamie kolorystykę i fakturę otoczenia. To także doskonała roślina do większych i mniejszych ogrodów i dla wszystkich miłośników nietypowych roślin.

Fagus sylvatica Mercedes – zbliżenie liści
Fagus sylvatica 'Mercedes' – zbliżenie liści

Buk pospolity Mercedes – zbliżenie liści
Buk pospolity 'Mercedes' – zbliżenie liści

Fagus sylvatica Mercedes – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Fagus sylvatica 'Mercedes' – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Fagus sylvatica Mercedes – zbliżenie liści Buk pospolity Mercedes – zbliżenie liści Fagus sylvatica Mercedes – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.