Fagus sylvatica ‘Ansorgei’ to wolno rosnąca odmiana buka, dorastająca do 3-4 m wysokości. Dorosłe drzewo ma pokrój gęstego, szerokiego stożka z delikatnymi, cienkimi pędami. Cechą charakterystyczną tej odmiany są wąskie i bardzo długie liście, barwy bordowobrązowej. Mają one ok. 1 cm szerokości i ok. 15 cm długości. Na drzewie luźno zwisają na krótkich ogonkach.

WYMAGANIA
Fagus sylvatica ‘Ansorgei’ wymaga gleb żyznych, umiarkowanie wilgotnych i przepuszczalnych. Jest odporny na niskie temperatury. Dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza.

ZASTOSOWANIE
Buk pospolity ‘Ansorgei’ jest doskonałą rośliną do sadzenia w niedużych ogrodach. Nadaje się także do nasadzeń miejskich oraz parków.

Fagus sylvatica Ansorgei – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Fagus sylvatica 'Ansorgei' – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

Buk pospolity Ansorgei – przykładowe rośliny oferowane do sprzedaży
Buk pospolity Ansorgei – przykładowe rośliny
oferowane do sprzedaży

Fagus sylvatica Ansorgei – zbliżenie liści
Fagus sylvatica 'Ansorgei' – zbliżenie liści

Buk pospolity Ansorgei – zbliżenie liści
Buk pospolity Ansorgei – zbliżenie liści

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Fagus sylvatica Ansorgei – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży Buk pospolity Ansorgei – przykładowe rośliny oferowane do sprzedaży Fagus sylvatica Ansorgei – zbliżenie liści Buk pospolity Ansorgei – zbliżenie liści

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.