Crataegus ×media Paul’s Scarlet to piękne, niewielkie drzewo o zgrabnej i kulistej koronie. Dorasta do ok. 4-6 m wysokości. Odmiana ta ozdobna jest przede wszystkim z kwiatów, które pojawiają się na przełomie maja i czerwca. Są one drobne (ok. 1 cm średnicy), pełne i mają intensywną, czerwonokarminową barwę. Kwiaty są gęsto osadzone obok siebie, tworząc baldachowate kwiatostany. Do sprzedaży oferujemy rośliny nisko szczepione, o minimalnej wysokości 80 cm.

WYMAGANIA
Głóg pośredni Paul's Scarlet jest drzewem bardzo tolerancyjnym, jeżeli chodzi o warunki siedliskowe. Nie toleruje jednak gleb wilgotnych i piaszczystych. Odmiana w pełni mrozoodporna. Należy ją sadzić w miejscach słonecznych. Głóg ten odporny jest na zanieczyszczenia powietrza.

ZASTOSOWANIE
Crataegus ×media Paul’s Scarlet w okresie kwitnienia jest bardzo pięknym, niewielkim drzewem. Nadaje się do każdego ogrodu. Z powodu odporności na zanieczyszczenia powietrza nadaje się do nasadzeń miejskich (parki, ogrody, skwery, szpalery wzdłuż ulic).

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana została znaleziona w Anglii w połowie XIX wieku. Jest to mutacja powstała na Crataegus ×media Rubra Plena. Synonimy: Crataegus laevigata Paul's Scarlet, Crataegus laevigata William Paul, Crataegus laevigata var. Paulii.

Crataegus xmedia Paul’s Scarlet – kwiaty i liście
Crataegus ×media Paul’s Scarlet – kwiaty i liście

Głóg pośredni Paul's Scarlet – baldachowate kwiatostany
Głóg pośredni Paul's Scarlet – baldachowate kwiatostany

Crataegus xmedia Paul’s Scarlet – kwiaty i liście
Crataegus ×media Paul’s Scarlet – kwiaty i liście

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.