Callicarpa dichotoma Issai to krzew dorastający do ok. 1,5 m wysokości, o niezwykle ozdobnych owocach. Kwiaty są bardzo niepozorne i pojawiają się na przełomie lipca i sierpnia. Owoce dojrzewają we wrześniu. Zebrane są one w kątach liściowych, w bardzo liczne, kuliste grona i mają piękny, błyszczący, ciemnofioletowy kolor. Pod koniec września cały krzew staje się liliowofioletowy. Pięknotka rozwidlona Issai to wyjątkowo piękna roślina, o zgrabnym, kulistym pokroju i horyzontalnie rozkładających się pędach. Wymaga miejsc zacisznych i osłoniętych. Dobrze toleruje stanowiska półcieniste. Na wiosnę rozpoczyna wegetację bardzo późno, a najmłodsze i najcieńsze pędy są często podmrożone. Przycięta nisko na wiosnę, szybko odrasta i owocuje na jednorocznych pędach. Nie wymaga zapylacza.

Callicarpa dichotoma Issai – kilkuletni, owocujący krzew rosnący w Szkółce Mykoflor
Callicarpa dichotoma Issai – kilkuletni, owocujący krzew
rosnący w Szkółce Mykoflor

Pięknotka rozwidlona Issai – zbliżenie owoców
Pięknotka rozwidlona Issai – zbliżenie owoców

Callicarpa dichotoma Issai – owoce na pędzie
Callicarpa dichotoma Issai – owoce na pędzie

Pięknotka rozwidlona Issai – zbliżenie owoców
Pięknotka rozwidlona Issai – zbliżenie owoców

Callicarpa dichotoma Issai – pędy z owocami
Callicarpa dichotoma Issai – pędy z owocami

Pięknotka rozwidlona Issai – zbliżenie owoców
Pięknotka rozwidlona Issai – zbliżenie owoców

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Callicarpa dichotoma Issai – kilkuletni, owocujący krzew rosnący w Szkółce Mykoflor Pięknotka rozwidlona Issai – zbliżenie owoców Callicarpa dichotoma Issai – owoce na pędzie Pięknotka rozwidlona Issai – zbliżenie owoców Callicarpa dichotoma Issai – pędy z owocami Pięknotka rozwidlona Issai – zbliżenie owoców

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.