Buddleja davidii Royal Red jest silnie rosnącym krzewem, dorastającym do ok. 3 m wysokości. Liście są ciemnozielone i mocno wydłużone. Kwitnie od początku lipca do połowy września. Kwiaty pojawiają się na jednorocznych pędach. Zebrane są w długie wiechy i mają piękną, purpurową barwę oraz bardzo przyjemny zapach. Usuwanie przekwitłych kwiatostanów stymuluje roślinę do wytwarzania następnych, co znacznie wydłuża jej kwitnienie. Budleja Dawida Royal Red należy do krzewów wabiących motyle. Wymaga żyznych gleb oraz miejsc słonecznych i osłoniętych.

Buddleja davidii Royal Red – zbliżenie kwiatostanu
Buddleja davidii Royal Red – zbliżenie kwiatostanu

Budleja Dawida Royal Red – zbliżenie kwiatostanu
Budleja Dawida Royal Red – zbliżenie kwiatostanu

Buddleja davidii Royal Red – kwiatostan
Buddleja davidii Royal Red – kwiatostan

Budleja Dawida Royal Red – kwiatostan
Budleja Dawida Royal Red – kwiatostan

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Buddleja davidii Royal Red – zbliżenie kwiatostanu Budleja Dawida Royal Red – zbliżenie kwiatostanu Buddleja davidii Royal Red – kwiatostan Budleja Dawida Royal Red – kwiatostan

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.