Buddleja davidii Pink Delight jest silnie rosnącym krzewem, dorastającym do 2-3 m wysokości. Kwiaty barwy ciemnoróżowej zebrane są na końcach pędów w duże wiechy, osiągające nawet 40 cm długości. Wytwarzają one duże ilości nektaru i mają bardzo przyjemny zapach. Kwiaty pojawiają się na jednorocznych pędach. Kwitnienie rozpoczyna się na początku lipca i trwa często do końca września. Usuwanie przekwitłych kwiatostanów stymuluje roślinę do wytwarzania następnych, co znacznie wydłuża jej kwitnienie. Budleja Dawida Pink Delight wymaga gleb żyznych i wilgotnych oraz osłoniętych, dobrze nasłonecznionych stanowisk.

Buddleja davidii Pink Delight – zbliżenie kwiatostanu
Buddleja davidii Pink Delight – zbliżenie kwiatostanu

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Buddleja davidii Pink Delight – zbliżenie kwiatostanu

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.