Betula nigra 'Fox Valley' to piękna odmiana brzozy o niezwykle dekoracyjnej korze. Na młodych konarach jest ona szarobrązowa i mocno się łuszczy poprzecznymi pasami, które pozostają na pniu w formie grubszych lub cieńszych, papierzastych strzępek. Kora wychodząca spod spodu ma delikatny, kremowobiały kolor. Młode, cienkie pędy są ciemnobrązowe. Liście barwy ciemnozielonej ładnie kontrastują z jasną, postrzępioną korą.

WYMAGANIA
Brzoza nadrzeczna 'Fox Valley' wymaga stanowisk słonecznych lub półcienistych. Dobrze rośnie na glebach wilgotnych i żyznych. Jest wrażliwa na suszę. Brzoza ta jest odmianą w pełni odporną na mróz.

ZASTOSOWANIE
Betula nigra 'Fox Valley' to piękna odmiana brzozy o niezwykle dekoracyjnej korze. Szczególnie atrakcyjna jest w okresie bezlistnym, kiedy to można w pełni podziwiać jej łuszczącą się na pniach korę. Doskonale nadaje się do nasadzeń miejskich, parków, skwerów, a także do ogrodów przydomowych. Powinna być tak wyeksponowana, by widać było jej pnie. Pięknie będzie prezentować się na wrzosowisku, wśród traw, a także posadzona pomiędzy niewielkimi sosnami, czy w ogrodzie z sosnami kolekcjonerskimi.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO

Odmiana znaleziona w USA w latach siedemdziesiątych XX wieku.

Betula nigra Fox Valley
Betula nigra 'Fox Valley'

Brzoza nadrzeczna Fox Valley
Brzoza nadrzeczna 'Fox Valley'

Betula nigra Fox Valley
Betula nigra 'Fox Valley'

Brzoza nadrzeczna Fox Valley
Brzoza nadrzeczna 'Fox Valley'

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Betula nigra Fox Valley Brzoza nadrzeczna Fox Valley Betula nigra Fox Valley Brzoza nadrzeczna Fox Valley

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.