Berberis thunbergii Bagatelle to karłowy, bardzo wolno rosnący krzew o gęstym, zwartym pokroju lekko spłaszczonej kuli. Po 10 latach dorasta do ok. 40 cm wysokości. Liście drobne, barwy bordowoczerwonej, jesienią przebarwiające się na ładny, szkarłatny kolor. Kwiaty drobne, żółte, pachnące.

WYMAGANIA
Berberys Thunberga Bagatelle nie ma specjalnych wymagań glebowych. Preferuje miejsca słoneczne. Wytrzymały na susze i niskie temperatury. Dobrze toleruje cięcie.

ZASTOSOWANIE
Berberis thunbergii Bagatelle to doskonała roślina na niskie rabaty i obwódki. Nadaje się do każdego typu ogrodu. Pięknie prezentuje się na skalniakach i wrzosowiskach. Odmiana ta jest często wykorzystywana do nasadzeń miejskich.

Berberis thunbergii Bagatelle – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Berberis thunbergii Bagatelle – przykładowy materiał
oferowany do sprzedaży

Berberys Thunberga Bagatelle – zbliżenie liści
Berberys Thunberga Bagatelle – zbliżenie liści

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Berberis thunbergii Bagatelle – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży Berberys Thunberga Bagatelle – zbliżenie liści

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.