Berberis thunbergii Atropurpurea Nana to wolno rosnący, nieduży krzew, o gęstym, zwartym pokroju mocno spłaszczonej kuli. Po 10 latach dorasta do ok. 60 cm wysokości i ok. 1 m szerokości. Liście drobne, barwy ciemnobordowej, jesienią przebarwiają się na ładny, szkarłatny kolor. Kwiaty drobne, żółte, pachnące.

WYMAGANIA
Berberys Thunberga Atropurpurea Nana nie ma specjalnych wymagań glebowych. Preferuje miejsca słoneczne. Wytrzymały na susze i niskie temperatury. Dobrze toleruje cięcie.

ZASTOSOWANIE
Berberis thunbergii Atropurpurea Nana to doskonała roślina na niskie rabaty i obwódki. Może być również zastosowana jako roślina okrywowa. Odmiana ta posadzona gęsto, stworzy piękny, puchaty dywan, bordowej barwy. Nadaje się do każdego typu ogrodu. Pięknie prezentuje się na skalniakach i wrzosowiskach. Jest odmianą często wykorzystywaną do nasadzeń miejskich.

Berberis thunbergii Atropurpurea Nana – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Berberis thunbergii Atropurpurea Nana – przykładowy
materiał oferowany do sprzedaży

Berberys Thunberga Atropurpurea Nana – zbliżenie liści
Berberys Thunberga Atropurpurea Nana – zbliżenie liści

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Berberis thunbergii Atropurpurea Nana – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży Berberys Thunberga Atropurpurea Nana – zbliżenie liści

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.