Actinidia kolomikta Dr Szymanowski to słabo wijące się pnącze, dorastające do 3-4 metrów wysokości. Jest to odmiana jednopienna. Kwiaty pojawiają się w maju. Są obupłciowe, niewielkie, białe i pięknie, cytrynowo pachną. Owoce jadalne, bardzo słodkie, wielkości do 2 cm, dojrzewają w sierpniu. Mają tendencje do osypywania się. Liście są barwne, w duże, białe i różowe plamy. Roślina wyjątkowo dekoracyjna. Odmiana odporna na mróz. Preferuje stanowiska ciepłe i słoneczne. Można ją sadzić bez podpór, uzyskując w ogrodzie efekt barwnego kobierca. W celu uzyskania lepszego plonowania wskazane jest sadzenie tej odmiany razem z odmianą Actinidia kolomikta Adam. Odmiana wyselekcjonowana przez polskiego dendrologa Tadeusza Szymanowskiego.

Actinidia kolomikta Dr Szymanowski – owoce
Actinidia kolomikta Dr Szymanowski – owoce

Aktinidia pstrolistna Dr Szymanowski – roślina z wybarwionymi liśćmi
Aktinidia pstrolistna Dr Szymanowski – roślina
z wybarwionymi liśćmi

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Actinidia kolomikta Dr Szymanowski – owoce Aktinidia pstrolistna Dr Szymanowski – roślina z wybarwionymi liśćmi

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.