Actinidia kolomikta Adam to słabo wijące się pnącze, dorastające do 3-4 metrów wysokości. Actinidia kolomikta jest rośliną dwupienną, a odmiana aktinidii pstrolistnej Adam jest typem męskim, o pięknie przebarwiających się w maju liściach. Najpierw stają się one białozielone, a następnie dochodzi jeszcze barwa różowa. Całość tworzy niepowtarzalny, niezwykle barwny efekt. Kwiaty męskie pojawiają się w maju, są niewielkie, białe i mają piękny cytrynowy zapach. Aktinidia pstrolistna Adam jest odmianą odporną na mróz. Preferuje stanowiska słoneczne. Odmiana wyjątkowo dekoracyjna. Można ją sadzić bez podpór, uzyskując ciekawy efekt barwnego kobierca w ogrodzie. Odmiana ta jest doskonałym zapylaczem dla roślin żeńskich oraz obupłciowych z tego gatunku np. dla Actinidia kolomikta Dr Szymanowski.

Actinidia kolomikta Adam – zbliżenie barwnych liści
Actinidia kolomikta Adam – zbliżenie barwnych liści

Aktinidia pstrolistna Adam – zbliżenie kwiatów męskich
Aktinidia pstrolistna Adam – zbliżenie kwiatów męskich

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Actinidia kolomikta Adam – zbliżenie barwnych liści Aktinidia pstrolistna Adam – zbliżenie kwiatów męskich

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.