Actinidia arguta Kokuwa to samopylna odmiana aktinidii ostrolistnej. Owoce (nazywane czasami „mini kiwi”) dojrzewają od końca września do października. Są one małe lub średniej wielkości, zielone, bardzo smaczne i słodkie z delikatnym cytrynowym posmakiem. Odmiana ta jest silnie rosnącym pnączem, o pędach mocno owijających się wokół podpór. Przyrosty roczne mogą osiągać do 2-3 m długości. Dodatkową atrakcją są niewielkie, ale pięknie pachnące kwiaty pojawiające się w czerwcu.

WYMAGANIA
Actinidia arguta Kokuwa wymaga stanowisk ciepłych, osłoniętych i nasłonecznionych. Wytrzymuje temperatury do ok. -20° C.

ZASTOSOWANIE
Aktinidia ostrolistna Kokuwa doskonale nadaje się zarówno do uprawy amatorskiej jak i na plantacje. To bardzo plenna i smaczna odmiana aktinidii ostrolistnej.

POCHODZENIE
Odmiana pochodzi z Japonii.

Actinidia arguta Kokuwa – owoc
Actinidia arguta Kokuwa – owoc

Aktinidia ostrolistna Kokuwa – zbliżenie owocu
Aktinidia ostrolistna Kokuwa – zbliżenie owocu

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Actinidia arguta Kokuwa – owoc Aktinidia ostrolistna Kokuwa – zbliżenie owocu

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.