Actinidia arguta Geneva to bardzo plenna i jedna z najwcześniej dojrzewających odmian aktinidii ostrolistnej. Owoce (nazywane czasami „mini kiwi”) dojrzewają od połowy września do października. Są owalne, średniej wielkości, z rumieńcem od strony nasłonecznionej, bardzo smaczne i słodkie z lekkim miodowym posmakiem. Aktinidia ostrolistna Geneva jest odmianą żeńską i do zawiązania owoców potrzebuje zapylacza, czyli odmiany z męskimi lub obupłciowymi kwiatami. Rośnie bardzo silnie, a wijące się pędy mogą w ciągu roku osiągnąć do 2-3 m długości. Dodatkową atrakcją są niewielkie, ale pięknie pachnące kwiaty pojawiające się w czerwcu.

WYMAGANIA
Actinidia arguta Geneva jest odmianą wytrzymującą temperatury do ok. -30° C. Preferuje stanowiska ciepłe i osłonięte. Ze względu na silny wzrost należy ją sadzić przy mocnych podporach.

ZASTOSOWANIE
Aktinidia ostrolistna Geneva doskonale nadaje się zarówno do uprawy amatorskiej jak i na plantacje. To bardzo plenna i smaczna odmiana aktinidii.

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2022 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.