Acer palmatum Atropurpureum to krzew lub niewielkie drzewo o bardzo malowniczym, delikatnym, parasolowatym pokroju. W warunkach Polski dorasta do ok. 2-3 m wysokości. Liście pięknej karminowoczerwonej barwy, mają kształt wachlarzowaty i składają się z 5-7 klap, powcinanych do samej nasady. Najintensywniej i najjaskrawiej wybarwione są młode liście. Starsze przyjmują kolor ciemnoczerwony lub bordowozielony, w zależności od intensywności nasłonecznienia.

WYMAGANIA
Klon palmowy Atropurpureum wymaga miejsc ciepłych, zacisznych i osłoniętych. Nie jest w pełni odporny na mróz i w czasie ostrych zim potrafi podmarznąć. Zwłaszcza młode egzemplarze są wrażliwe na niskie temperatury. Dlatego warto je na zimę dokładnie zabezpieczać agrowłókniną lub chochołami ze słomy. Klony te można również uprawiać w pojemnikach i na zimę chować do nieogrzewanych pomieszczeń. Wszystkie klony palmowe najlepiej rosną na glebach żyznych, lekko wilgotnych i przepuszczalnych. Źle tolerują susze, zwłaszcza długotrwałe. Do sprzedaży oferujemy rośliny uzyskane z siewu (rozmnażanie generatywne). W przypadku gatunków nie w pełni mrozoodpornych, rośliny uzyskane z siewu są bardziej wytrzymałe na niskie temperatury.

ZASTOSOWANIE
Klon palmowy Atropurpureum to bez wątpienia roślina o niepowtarzalnym uroku. Posadzona w niewielkim ogrodzie na wyeksponowanym miejscu doda mu elegancji i odrobinę orientalnego charakteru. Klon ten doskonale pasuje do ogrodów japońskich, skalnych oraz na wrzosowiska. Bardzo ładnie będzie wyglądał wkomponowany między niewielkie sosny i miniaturowe świerki.

Acer palmatum Atropurpureum – materiał oferowany do sprzedaży
Acer palmatum Atropurpureum – materiał oferowany
do sprzedaży

Klon palmowy Atropurpureum – zbliżenie liści
Klon palmowy Atropurpureum – zbliżenie liści

Acer palmatum Atropurpureum – zbliżenie liści
Acer palmatum Atropurpureum – zbliżenie liści

Klon palmowy Atropurpureum – zbliżenie liści
Klon palmowy Atropurpureum – zbliżenie liści

Acer palmatum Atropurpureum – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Acer palmatum Atropurpureum – przykładowy materiał
oferowany do sprzedaży

Klon palmowy Atropurpureum – zbliżenie
Klon palmowy Atropurpureum – zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Acer palmatum Atropurpureum – materiał oferowany do sprzedaży Klon palmowy Atropurpureum – zbliżenie liści Acer palmatum Atropurpureum – zbliżenie liści Klon palmowy Atropurpureum – zbliżenie liści Acer palmatum Atropurpureum – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży Klon palmowy Atropurpureum – zbliżenie

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.