Thuja plicata Whipcord to niezwykle ciekawa i oryginalna odmiana żywotnika olbrzymiego. Charakteryzuje się mięsistymi, sznurkowatymi pędami, luźno zwisającymi do dołu i nadającymi roślinie specyficzny, kopulasty pokrój. Pędy są bardzo słabo rozgałęzione i jak fontanna wyrastają ze środka, spływając luźno do dołu. Młode pędy są jasnozielone, starsze ciemnozielone, a jesienią i zimą stają się brązowe. Odmiana ta zaszczepiona na pniu tworzy czapę błyszczących, zielonych, zwisających sznurków. ‘Whipcord’ rośnie dość wolno i po 10 latach osiąga ok. 1 m wysokości i ok. 0,8 m szerokości. Do sprzedaży oferujemy rośliny zaszczepione na pniu o wysokości 70 cm. W naszym Gospodarstwie Szkółkarskim dostępna jest również Thuja plicata Whipcord produkowana z sadzonek.

WYMAGANIA       
Żywotnik olbrzymi Whipcord wymaga gleb żyznych, wilgotnych i przepuszczalnych oraz osłoniętych, słonecznych stanowisk. Jest odmianą w pełni wytrzymałą na mróz.

ZASTOSOWANIE
Thuja plicata Whipcord doskonale będzie pasować do ogrodów przydomowych, kolekcyjnych, na skalniaki i wrzosowiska. Można ją również uprawiać w pojemnikach np. na balkonach lub na tarasach. W przypadku prowadzenia roślin w pojemnikach należy pamiętać o zabezpieczeniu donicy na zimę przed mrozami, ze względu na możliwość przemarzania systemu korzeniowego.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana uzyskana z siewu przez Barbarę Hupp, Oregon, USA. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Thuja plicata Whipcord – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Thuja plicata Whipcord – przykładowy materiał
oferowany do sprzedaży

Żywotnik olbrzymi Whipcord – zbliżenie pędów
Żywotnik olbrzymi Whipcord – zbliżenie pędów

Żywotnik olbrzymi Whipcord – zbliżenie pędów
Żywotnik olbrzymi Whipcord – zbliżenie pędów

Thuja plicata Whipcord – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Thuja plicata Whipcord – przykładowy materiał
oferowany do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Thuja plicata Whipcord – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży Żywotnik olbrzymi Whipcord – zbliżenie pędów Żywotnik olbrzymi Whipcord – zbliżenie pędów Thuja plicata Whipcord – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.