Wolno rosnący krzew, po 10-ciu latach osiągający wysokość ok. 2,5 m. Thuja occidentalis Golden Smaragd ma pokrój bardzo regularnego, wąskiego stożka, gęsty i zwarty (identyczny jak Thuja occidentalis Smaragd). Igły są koloru złocistożółtego i taką barwę zachowują przez cały rok. Do sprzedaży oferujemy rośliny w doniczkach 3 litrowych, w pełni przekorzenione i z mikoryzą „Żywa grzybnia mikoryzowa” firmy Mykoflor Laboratorium Mikrobiologiczne.

WYMAGANIA
Żywotnik zachodni Złoty Smaragd najlepiej sadzić w miejscach nasłonecznionych, gdyż wówczas roślina będzie miała najintensywniejsze, żółte wybarwienie. Lubi gleby żyzne i wilgotne oraz przepuszczalne. Całkowicie odporna na mróz.

ZASTOSOWANIE
Wspaniała odmiana do nasadzeń pojedynczych, jako mocny, żółty akcent na tle innych roślin. Można ją również sadzić w żywopłotach, zarówno jednobarwnych żółtych, jak i dwubarwnych żółtozielonych w połączeniu z Thuja occidentalis Smaragd, ponieważ obie te odmiany mają taki sam kształt (pokrój). W takim mieszanym żywopłocie Golden Smaragd będzie początkowo rósł wolniej. Dobrze znosi cięcie i formowanie.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana została znaleziona w 1999 roku i jest chroniona prawem hodowcy EU 24245. Każda zakupiona roślina jest zaopatrzona w etykietę (patrz zdjęcie) potwierdzającą legalność pochodzenia i czystość odmianową oferowanego materiału. Inne spotykane nazwy tej odmiany w Polsce to: Złoty Szmaragd, Złoty Smaragd, Złoty Żywotnik zachodni, Żółty Szmaragd, Żółty Smaragd, Żółty Żywotnik zachodni, Żywotnik zachodni Janed Gold, tuja Janed Gold, thuja Janed Gold, tuja Złoty Smaragd, tuja Żółty Szmaragd, thuja Złoty Smaragd, thuja Żółty Szmaragd.

Thuja occidentalis Golden Smaragd (Janed Gold) Thuja occidentalis Golden Smaragd (Janed Gold)

Materiał oferowany do sprzedaży.
Zdjęcie rośliny pośród zielonych
jałowców okrywowych
dla podkreślenia żółtej barwy igieł.

Etykieta potwierdzająca legalność pochodzenia
i czystość odmianową oferowanego materiału.

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.