Thuja occidentalis Brabant Gold Mykoflor to złota (żółta), szybko rosnąca odmiana żywotnika zachodniego. Ma pokrój zwartej, gęstej, szerokiej kolumny, taki sam jak Thuja occidentalis Brabant. Siłę wzrostu ma również zbliżoną do Thuja occidentalis Brabant. Po 10 latach dorasta do ok. 5 m wysokości i 1,5 m szerokości. Igły mają barwę od kremowożółtej po ciemnożółtą i zachowują ten kolor przez cały rok. Odmiana ta nie jest przypalana przez słońce. Do sprzedaży oferujemy rośliny w doniczkach 3 litrowych, w pełni przekorzenione i z mikoryzą „Żywa grzybnia mikoryzowa” firmy Mykoflor Laboratorium Mikrobiologiczne.

WYMAGANIA
Thuja occidentalis Brabant Gold Mykoflor najlepiej sadzić w miejscach nasłonecznionych, gdyż wówczas roślina będzie miała najintensywniejsze, żółte wybarwienie. Lubi gleby żyzne i wilgotne oraz przepuszczalne. Całkowicie odporna na mróz.

ZASTOSOWANIE
Wspaniała odmiana do nasadzeń pojedynczych, jako mocny, żółty akcent na tle innych roślin. Można ją również sadzić w żywopłotach, zarówno jednobarwnych, żółtych, jak i dwubarwnych, żółtozielonych w połączeniu z Thuja occidentalis Brabant, ponieważ obie te odmiany mają taki sam pokrój oraz zbliżoną siłę wzrostu. Dobrze znosi cięcie i formowanie.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana ta jest sportem odmiany Thuja occidentalis Brabant. Została znaleziona w roku 1997 w Szkółce Roślin Ozdobnych Mykoflor, a następnie rozmnożona i poddana obserwacjom polowym. Do sprzedaży wprowadzona w 2013 roku.

Thuja occidentalis Brabant Gold Mykoflor
Thuja occidentalis Brabant Gold Mykoflor – roślina 15 letnia

Thuja occidentalis Brabant Gold Mykoflor
Thuja occidentalis Brabant Gold Mykoflor – roślina 15 letnia

Thuja occidentalis Brabant Gold Mykoflor
Żywotnik zachodni Złoty Brabant Mykoflor –
roślina 15 letnia

Thuja occidentalis Brabant Gold Mykoflor
Thuja occidentalis Brabant Gold Mykoflor – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.