Wolno rosnąca sosna o zwartym, szerokim, stożkowatym pokroju. Jest krzyżówką sosny himalajskiej i sosny wejmutki. Po sośnie himalajskiej odziedziczyła wspaniałe, długie (do 25 cm) delikatne igły przewisające do dołu, barwy zielononiebieskiej. Natomiast po sośnie wejmutce przejęła całkowitą odporność na mróz. Roczne przyrosty mają ok. 30 cm długości. Po 10 latach odmiana ta może osiągnąć ok. 1,5 m wysokości i 1 m szerokości. Dodatkową ozdobą są szyszki pojawiające się już u młodych roślin. Są one wąskie, delikatnie łukowato wygięte i w sprzyjających warunkach mogą mieć 20 cm długości.

WYMAGANIA
Sosna Schwerina Wiethorst lubi gleby umiarkowanie żyzne i wilgotne oraz miejsca słoneczne. Nie toleruje nadmiaru wody. W przeciwieństwie do sosny himalajskiej jest całkowicie odporna na mróz.

ZASTOSOWANIE
Pinus x schwerinii Wiethorst to jedna z piękniejszych sosen. Najlepiej nadaje się do sadzenia w miejsca wyeksponowane i reprezentacyjne. 

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona pod koniec lat 80 XX wieku przez Johana Wietinga, Niemcy.

Pinus x schwerinii Wiethorst
Sosna Schwerina Wiethorst,
materiał oferowany do sprzedaży

Pinus x schwerinii Wiethorst
Łukowato wygięte szyszki na Pinus x schwerinii Wiethorst

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.