Pinus x densithunbergii Edsal Wood to karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny. Roczne przyrosty mają ok. 1,5 cm długości. Igła jest ciemnozielona, krótka, lekko skręcona i zebrana w pęczki po dwie. Odmiana ta początkowo rośnie płasko-kuliście. W starszym wieku wypiętrza się i przyjmuje zwarty, gęsty, kulisty pokrój. Po 10 latach dorasta do ok. 40 cm wysokości. Pinus x densithunbergii to naturalnie powstała krzyżówka między P.densiflora i P.thunbergii. Odmiana w warunkach Polski całkowicie mrozoodporna. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione lub zaszczepione na wysokości 10-20 cm.

WYMAGANIA
Pinus x densithunbergii Edsal Wood nie ma specjalnych wymagań glebowych, ale jak każda sosna preferuje gleby lekkie i przepuszczalne oraz miejsca nasłonecznione lub półcieniste.

ZASTOSOWANIE
Pinus x densithunbergii Edsal Wood to piękna, miniaturowa odmiana do niewielkich ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska. Polecana zwłaszcza wszystkim miłośnikom zwartych i gęstych miniatur.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana uzyskana przed 1999 rokiem, Oregon, USA. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus x densithunbergii Edsal Wood – roślina w młodym wieku, zaszczepiona na niewysokim pieńku
Pinus x densithunbergii Edsal Wood – roślina
w młodym wieku, zaszczepiona na niewysokim pieńku

Zbliżenie
Zbliżenie

Pinus x densithunbergii Edsal Wood – starsza roślina
Pinus x densithunbergii Edsal Wood – starsza roślina

Zbliżenie igieł
Zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus x densithunbergii Edsal Wood – roślina w młodym wieku, zaszczepiona na niewysokim pieńku Zbliżenie Pinus x densithunbergii Edsal Wood – starsza roślina Zbliżenie igieł

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.