Pinus virginiana ID's Broom to karłowa, wolno rosnąca odmiana sosny wirginijskiej. Pokrój bardzo zwarty, gęsty, kulisty. Roczne przyrosty mają ok. 2-3 cm długości. Igła nastroszona, jasnozielona, bardzo gęsto osadzona na pędach. Ma ona ok. 2 cm długości. Pędy są miękkie, mają jasnobrązową barwę, a po nacięciu wypływająca z nich żywica ma silny i niezwykle charakterystyczny zapach z wyraźną kwiatową nutą. Do sprzedaży oferujemy rośliny min. 2 letnie, zaszczepione na wysokości 40 cm.

WYMAGANIA
Sosna wirginijska ID's Broom to sosna wymagająca stanowisk zacisznych i osłoniętych. Młode rośliny zaleca się zabezpieczać na zimę (np. agrowłókniną), gdyż w ostre zimy mogą częściowo przemarzać. Odmiana ta preferuje gleby lekkie i dobrze zdrenowane. Powinna być sadzona w miejscach słonecznych.

ZASTOSOWANIE
Pinus virginiana ID's Broom to bardzo ciekawa odmiana sosny. Polecamy ją przede wszystkim miłośnikom i kolekcjonerom sosen. Pasuje do ogrodów skalnych, kolekcji roślin miniaturowych oraz do mini ogródków pojemnikowych.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO/INNE
Brak jest dostępnych, wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany. Pinus virginiana to rdzenna sosna dla nizin i pogórzy wschodnich Stanów Zjednoczonych: od południa stanu Nowy Jork do północy Alabamy, Mississippi i Karoliny Południowej. Występuje na wysokości od poziomu morza do 800 m. Jest to gatunek pionierski w USA, rosnący na uboższych glebach w chłodnym, wilgotnym klimacie.

Pinus virginiana ID's Broom
Pinus virginiana ID's Broom

Sosna wirginijska ID's Broom – zbliżenie igły
Sosna wirginijska ID's Broom – zbliżenie igły

Pinus virginiana ID's Broom
Pinus virginiana ID's Broom

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.