Pinus sylvestris Nana Argentea to wolno rosnąca odmiana sosny pospolitej o dość regularnym, kulistym pokroju. Roczne przyrosty mają ok. 10 cm długości. Dorosłe egzemplarze osiągają ok. 1,5 m średnicy. Igła stosunkowo długa, sztywna i jasnoniebieska. Zimą przybiera ona ciemniejszy odcień i staje się stalowoniebieska. Pędy są sztywne i mają barwę jasnobrązową. Do sprzedaży oferujemy rośliny min. 2 letnie, zaszczepione na wysokości 40 cm.

WYMAGANIA
Sosna pospolita Nana Argentea jest odmianą bardzo tolerancyjną, jeżeli chodzi o warunki siedliskowe. Preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych.

ZASTOSOWANIE
Pinus sylvestris Nana Argentea to piękna, kulista sosna. Pasuje do każdego ogrodu. Można ją sadzić na wrzosowiskach, w ogrodach skalnych i w zestawach z innym roślinami. Doskonale będzie się prezentować posadzona samotnie na trawniku. Swoim pięknym, niebieskim kolorem ożywi każdy ogród. Odmiana ta najładniej wygląda zaszczepiona na niewysokim pieńku.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Brak jest dostępnych, wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany. Egzemplarze mateczne roślin, z których pobierane są zrazy do szczepień, pochodzą ze szkółki V. Valentego, Czechy.

Pinus sylvestris Nana Argentea - zdjęcie zrobiono latem (słoneczny dzień)
Pinus sylvestris Nana Argentea - zdjęcie zrobiono latem
(słoneczny dzień)

Sosna pospolita Nana Argentea - igła i pąki latem (słoneczny dzień)
Sosna pospolita Nana Argentea - igła i pąki latem
(słoneczny dzień)

Pinus sylvestris Nana Argentea w zimie - egzemplarz ok. 22 letni. Zdjęcie wykonano w ogrodzie u pana Vladimira Valentego i zamieszczono dzięki jego uprzejmości.
Pinus sylvestris Nana Argentea w zimie - egzemplarz ok. 22 letni.
Zdjęcie wykonano w ogrodzie u pana Vladimira Valentego
i zamieszczono dzięki jego uprzejmości.

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.