Pinus sylvestris Meček to karłowa, wolno rosnąca odmiana sosny pospolitej. Charakteryzuje się gęstym, zwartym pokrojem mocno spłaszczonej kuli. Roczne przyrosty to ok. 3 cm. Igła drobna, nastroszona, delikatna, jasnozielona, długości ok. 2-4 cm. Pąki są wyraźnie widoczne i mają barwę jasnobrązową. Na zimę lekko ciemnieją. Do sprzedaży oferujemy rośliny min. 2 letnie, zaszczepione na wysokości 40 cm.

WYMAGANIA
Sosna pospolita Meček jest odmianą bardzo tolerancyjną, jeżeli chodzi o warunki siedliskowe. Preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus sylvestris Meček doskonale nadaje się do ogrodów przydomowych, ogródków skalnych i wrzosowych. Odmiana ta najładniej wygląda zaszczepiona na niewysokim pieńku. Polecana dla wszystkich kolekcjonerów i miłośników karłowych sosen.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Brak jest dostępnych, wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany. Egzemplarze mateczne roślin, z których pobierane są zrazy do szczepień, pochodzą ze szkółki G. Tomżyńskiego, Polska.

Pinus sylvestris Meček
Pinus sylvestris Meček

Sosna pospolita Meček – igła i pąki
Sosna pospolita Meček – igła i pąki

Sosna pospolita Meček
Sosna pospolita Meček

Pinus sylvestris Meček – igła i pąki
Pinus sylvestris Meček – igła i pąki

Sosna pospolita Meček
Sosna pospolita Meček

Pinus sylvestris Meček
Pinus sylvestris Meček

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.