Pinus sylvestris Longmoor WB to wolno rosnąca odmiana sosny pospolitej o dość regularnym, kulistym pokroju. Roczne przyrosty mają ok. 6 cm długości. Igła krótka, sztywna i szaroniebieska. Zimą przybiera ona ciemniejszy odcień. Wraz ze spadkiem temperatury zmienia się również odcień pączków wierzchołkowych. Zimą uzyskują one kolor czerwonoczarny. Do sprzedaży oferujemy rośliny 2 letnie, zaszczepione na wysokości 10-20 cm.

WYMAGANIA
Sosna pospolita Longmoor WB jest odmianą bardzo tolerancyjną, jeżeli chodzi o warunki siedliskowe. Preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych.

ZASTOSOWANIE
Pinus sylvestris Longmoor WB to piękna, kulista sosna. Pasuje do każdego ogrodu. Można ją sadzić na wrzosowiskach, w ogrodach skalnych i w zestawach z innym roślinami. Doskonale będzie się prezentować posadzona samotnie np. na trawniku. Odmiana ta najładniej wygląda zaszczepiona na niewysokim pieńku.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Brak jest dostępnych, wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany.

Pinus sylvestris Longmoor WB (mut. Kalaš) – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży
Pinus sylvestris Longmoor WB (mut. Kalaš) –
przykładowy materiał oferowany do sprzedaży

Zbliżenie
Zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus sylvestris Longmoor WB (mut. Kalaš) – przykładowy materiał oferowany do sprzedaży Zbliżenie

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.