Niebieska sosna kolumnowa, dwuigielna. Drzewo dorastające do ok. 4-5 metrów wysokości i 1 metra szerokości. Pokrój wąskokolumnowy, zwarty i bardzo gęsty. Rośnie niezbyt szybko – roczne przyrosty osiągają ok. 25 cm długości. Pędy u tej odmiany ustawione są pionowo. Igły grube, sztywne i lekko skręcone o pięknym stalowoniebieskim zabarwieniu. Najintensywniejszą niebieską barwę mają wiosną i jesienią. Latem przyjmują odcień niebieskozielony.

WYMAGANIA
Pinus sylvestris Fastigiata jest drzewem łatwym w uprawie. Nie ma specjalnych wymagań glebowych. Lubi gleby lekkie i przepuszczalne i jest dosyć odporna na suszę. Może być sadzona na terenach piaszczystych. Najlepiej czuje się w miejscach słonecznych lub półcienistych.

ZASTOSOWANIE
Wyjątkowa atrakcyjna odmiana ze względu na wąskokolumnowy pokrój i niebieską barwę igieł. Sosna zwyczajna Fastigiata nadaje się do małych i dużych ogrodów a także do parków. Wspaniale wygląda jako duży niebieski soliter kontrastujący swoją barwą z żółtymi (np. Thuja occ. Yellow Ribbon) lub jasnozielonymi (np. Thuja occ. Smaragd) roślinami. Jest również świetnym drzewem na gęste, wysokie szpalery.

POCHODZENIE
Pinus sylvestris Fastigiata została znaleziona w Anglii i opisana przez Carriera’a w 1856 roku.

Pinus sylvestris Fastigiata w P3
Materiał oferowany do sprzedaży

Pinus sylvestris Fastigiata w P3
Materiał oferowany do sprzedaży

Pinus sylvestris Fastigiata w P3
Zbliżenie igieł

Pinus sylvestris Fastigiata w P3
Zbliżenie igieł i szyszki

Pinus sylvestris Fastigiata w P3
Pinus sylvestris Fastigiata – materiał oferowany
do sprzedaży

Pinus sylvestris Fastigiata w P3
Pinus sylvestris Fastigiata – materiał oferowany
do sprzedaży

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.