Pinus sylvestris Chantry Blue to jedna z najładniej wybarwionych na niebiesko sosen w obrębie P. sylvestris. Po 10 latach dorasta do ok. 1,5 m wysokości i ok. 1 m szerokości. Pokrój zwarty i gęsty. Odmiana ta początkowo rośnie kuliście, a w starszym wieku wypiętrza się. W celu zachowania regularnego, kulistego pokroju należy na wiosnę, przed rozwinięciem igieł, skracać młode przyrosty. Odmiana ta równie atrakcyjnie wygląda bez dokonywania na niej zabiegów formujących. Uzyskuje wówczas kształt stożka. Igły długie, zebrane w pęczki po dwie, mają niezwykle intensywny, niebieski kolor. Jest to najprawdopodobniej najbardziej niebieska odmiana (a w słonecznych promieniach wręcz błękitna) z gatunku P. sylvestris. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione. W naszej Szkółce dostępna jest również w sprzedaży Pinus sylvestris Chantry Blue zaszczepiona na wysokości 60 cm.

WYMAGANIA
Sosna zwyczajna Chantry Blue preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych.

ZASTOSOWANIE
Pinus sylvestris Chantry Blue doskonale pasować będzie do każdego typu ogrodu. Można ją sadzić w niewielkich grupach roślinnych, tworząc ciekawe zestawienia kolorystyczne lub pojedynczo na tle ciemnej zieleni. Nadaje się także do prowadzenia przez kilka lat w donicy, ale dobrze jest wówczas trochę ją skarlać, poprzez skracanie młodych przyrostów.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Jest to „czarcia miotła” znaleziona przez B. Reynoldsa w 1972 r. w Wielkiej Brytanii. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus sylvestris Chantry Blue
Pinus sylvestris Chantry Blue

Zbliżenie igieł
Zbliżenie igieł

Zbliżenie igieł
Zbliżenie igieł

Pinus sylvestris Chantry Blue
Pinus sylvestris Chantry Blue

Sosna zwyczajna Chantry Blue – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży
Sosna zwyczajna Chantry Blue – przykładowa roślina
oferowana do sprzedaży

W naszej Szkółce dostępna jest również w sprzedaży Pinus sylvestris Chantry Blue szczepiona na pniu
W naszej Szkółce dostępna jest również w sprzedaży
Pinus sylvestris Chantry Blue szczepiona na pniu

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Pinus sylvestris Chantry Blue Zbliżenie igieł Zbliżenie igieł Pinus sylvestris Chantry Blue Sosna zwyczajna Chantry Blue – przykładowa roślina oferowana do sprzedaży W naszej Szkółce dostępna jest również w sprzedaży Pinus sylvestris Chantry Blue szczepiona na pniu

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.