Dwukolorowa sosna: niebieska i biała. Drzewo o regularnym, stożkowatym pokroju. Roczne przyrosty potrafią mieć do 40-50 cm długości. Cechą charakterystyczną tej odmiany jest kremowobiała barwa młodych przyrostów i młodej igły, tworząca niepowtarzalny kontrast ze starszą, 2-3 letnią, ciemnoniebieską igłą. Drzewo to wygląda na wiosnę, jakby miało białe, puszyste kity. Z czasem igła ciemnieje i zmienia barwę na niebieską.

WYMAGANIA/INNE
Pinus sylvestris Argentea jest drzewem łatwym w uprawie. Nie ma specjalnych wymagań glebowych. Lubi gleby lekkie i przepuszczalne i jest odporna na suszę. Może być sadzona na terenach piaszczystych. Najlepiej czuje się w miejscach słonecznych lub półcienistych. Młode przyrosty mogą być czasami przypalane przez słońce. Nie ma to jednak wpływu na zdrowotność rośliny.

ZASTOSOWANIE
Sosna zwyczajna Argentea to niezwykle efektowne drzewo, zwłaszcza wiosną (od maja do czerwca), gdy rozwijają się młode przyrosty. Posadzona np. na tle ciemnej czerwieni (np. Fagus sylvatica Dawyck Purple lub Fagus sylvatica Rohan Obelisk) swą kremową bielą zwracać będzie uwagę z daleka. Doskonale nadaje się do każdego ogrodu, zwłaszcza do zestawień kolorystycznych.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Brak jest dostępnych wiarygodnych informacji na temat pochodzenia tej odmiany.

Pinus sylvestris Argentea
Pinus sylvestris Argentea

Pinus sylvestris Argentea
Sosna zwyczajna Argentea

Pinus sylvestris Argentea
Pinus sylvestris Argentea na tle
Fagus sylvatica Dawyck Purple

Pinus sylvestris Argentea
Sosna zwyczajna Argentea – zbliżenie wiosennych przyrostów

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.