Pinus strobus White Mountain to sosna o luźnym, piramidalnym pokroju. Po 10 latach dorasta do ok. 3,5 m wysokości i ok. 2 m szerokości. Odmiana ta ozdobna jest głównie z długiej, miękkiej, niebieskiej igły zebranej w pęczki po pięć. Od dolnej strony ma ona biały odcień. Taka barwa igieł powoduje, że roślina ta mieni się w słońcu srebrzystobiałym połyskiem. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione.

WYMAGANIA
Pinus strobus White Mountain wymaga stanowisk osłoniętych i słonecznych. Najlepiej rośnie na glebach kwaśnych i dobrze przepuszczalnych.

ZASTOSOWANIE
Sosna wejmutka White Mountain doskonale nadaje się do dużych ogrodów, jako mocny, niebieski akcent kolorystyczny. Można ją również wykorzystać w małych ogródkach regularnie na wiosnę skarlając (skracając np. o połowę lub jedną trzecią) wiosenne przyrosty. Roślina będzie wówczas niższa i bardziej zwarta.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana uzyskana przed 1982 r. przez Edmunda Mezitta, USA. Synonim: Pinus strobus Himmelblau (sosna wejmutka Himmelblau). Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus strobus White Mountain - roślina 6 letnia
Pinus strobus White Mountain - roślina
6 letnia
Sosna wejmutka White Mountain - igły
Sosna wejmutka White Mountain - igły

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.