Pinus strobus Pendula to niezwykle oryginalna i piękna, płacząca odmiana sosny wejmutki. Rośnie dość wolno i nie wyprowadza samodzielnie przewodnika. Roczne przyrosty mają ok. 30-50 cm długości. Wszystkie pędy zwisają do dołu, często szeroko się rozkładając. Odmiana ta, nie prowadzona przy podporze, będzie tworzyć formę płożącą. Dlatego dobrze jest, przez kilka lat, prowadzić przewodnik przy paliku w górę, aż do osiągnięcia żądanej wysokości. Z wiekiem roślina może tworzyć ciekawe i oryginalne formy. Starsze egzemplarze są często dość szerokie i asymetryczne, wypiętrzone w kilku miejscach, o pędach powyginanych, sięgających do ziemi i ścielących się po niej szeroko. Odmiana ta, jak wszystkie wejmutki, ma piękne, delikatne, stalowoniebieskie igły, osiągające do 12 cm długości.

WYMAGANIA
Sosna wejmutka Pendula jest rośliną o stosunkowo małych wymaganiach glebowych. Preferuje miejsca słoneczne oraz gleby lekkie i przepuszczalne. Stosunkowo źle znosi zalania i zbyt mokre stanowiska, ale jest również wrażliwa na suszę.

ZASTOSOWANIE
Pinus strobus Pendula to przepiękna odmiana o niepowtarzalnym uroku. Łączy w sobie delikatność i zwiewność wejmutki, z pięknem i malowniczością, jaką odznaczają się formy płaczące. Idealna do sadzenia w miejscach wyeksponowanych i reprezentacyjnych. Pięknie może wyglądać posadzona wysoko wśród skał, z możliwością spływania pędów po głazach lub kamieniach.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana wprowadzona do sprzedaży w Anglii w drugiej połowie XIX wieku.

Pinus strobus Pendula
Pinus strobus Pendula – roślina ok. 12 letnia

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2023 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.