Kulista sosna wejmutka, zielona, pięcioigielna. Karłowa odmiana sosny wejmutki o pokroju kulistym. Dorasta do ok. 1 metra średnicy po 10 latach. Igły stalowozielone, średniej długości, miękkie, zebrane po pięć. Nadają one roślinie delikatny i puchaty wygląd.

WYMAGANIA
Sosna wejmutka Minima to roślina łatwa w uprawie. Ma małe wymagania glebowe i wodne. Należy ją sadzić w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Piękna odmiana doskonale nadająca się do małych ogródków i na skalniaki. Pinus strobus Minima można również uprawiać w pojemnikach ze względu na powolny wzrost i niewielkie rozmiary.

Pinus strobus Minima
Pinus strobus Minima

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.