Sosna wejmutka, niebieska, pięcioigielna. Wolno rosnąca odmiana sosny o pokroju regularnego stożka. Roczne przyrosty mają ok. 15 cm długości a po 10 latach sosna ta osiąga 1,5 m wysokości i szerokości. Igły charakteryzują się piękną, niebieskozieloną barwą. Są miękkie, delikatne i dość długie (ok. 10 cm). Charakterystyczną cechą tej odmiany jest wytwarzanie szyszek już w młodym wieku, które stanowią dodatkową ozdobę rośliny. Odmiana ta do niedawna spotykana była jedynie wśród kolekcjonerów. Obecnie, ze względu na wyjątkowe walory estetyczne, produkowana jest przez nieliczne szkółki roślin ozdobnych.

WYMAGANIA
Pinus strobus Macopin jest rośliną łatwą w uprawie. Lubi miejsca słoneczne a gleby umiarkowanie wilgotne i przepuszczalne. Jest wrażliwa na suszę.

ZASTOSOWANIE
Sosna wejmutka Macopin to doskonała roślina do zestawień kolorystycznych w niewielkich ogrodach. Ze względu na kolor igieł pięknie wygląda w towarzystwie innych sosen (np. z Pinus strobus Louie o żółtych igłach).

POCHODZENIE
Pinus strobus Macopin został znaleziony pod koniec lat 70 XX wieku przez Wm. Gotelli i George Erhle w Macopin w stanie New Jersey, USA.

Pinus strobus Macopin
Pinus strobus Macopin – przykładowy materiał
oferowany do sprzedaży

Pinus strobus Macopin
Pinus strobus Macopin rosnący w gruncie

Pinus strobus Macopin
Zbliżenie igieł

Pinus strobus Macopin
Szyszki, które pojawiają się już na młodych roślinach

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.