Pinus strobus Horsford to karłowa, wolno rosnąca odmiana sosny wejmutki o regularnym, kulistym pokroju. Igły długie, wiotkie, o pięknej, zielononiebieskiej barwie nadają roślinie bardzo charakterystyczny, puszysty wygląd. Wzrost dość powolny. Po 10 latach może osiągnąć ok. 1 m średnicy. Odmiany podobne to Pinus strobus Greg (rośnie szybciej niż Pinus strobus Horsford) i Pinus strobus Sea Urchin (rośnie wolniej niż Pinus strobus Horsford). Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 3 letnie, zaszczepione na wysokości ok. 20-30 cm.

WYMAGANIA
Sosna wejmutka Horsford jest rośliną o stosunkowo małych wymaganiach glebowych. Preferuje miejsca słoneczne oraz gleby lekkie i przepuszczalne. Stosunkowo źle znosi zalania i zbyt mokre stanowiska. Jest całkowicie odporna na mróz.

ZASTOSOWANIE
Pinus strobus Horsford jest jedną z piękniejszych, kulistych odmian sosen. Delikatna, niebieska, nastroszona igła nadaje jej bardzo charakterystyczny, puszysty wygląd, a dość regularny, kulisty kształt dodaje atrakcyjności. To roślina, która powinna zaspokoić gusta nawet najbardziej wymagających miłośników roślin. Doskonale nadaje się do niewielkich ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska. Można ją również przez kilka lat prowadzić w donicy ozdabiając np. tarasy lub balkony.

 

Pinus strobus Horsford
Dorosłe egzemplarze

Pinus strobus Horsford
Zbliżenie

Pinus strobus Horsford
Na punkcie sprzedaży

Pinus strobus Horsford
Zbliżenie

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.