Pinus strobus Greg to wolno rosnąca odmiana sosny wejmutki. Charakteryzuje się bardzo regularnym, gęstym, kulistym pokrojem. Po 10 latach może osiągnąć ok. 1,2 m średnicy. Igły są zebrane po pięć, długie, delikatne i mają piękną, niebieskozieloną barwę. Ułożone są na pędach bardzo gęsto, nadając roślinie „misiowaty” wygląd. Odmiany podobne, ale wolniej rosnące, to Pinus strobus Horsford i Pinus strobus Sea Urchin. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na niewysokim (15-30 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Sosna wejmutka Greg jest rośliną o stosunkowo małych wymaganiach glebowych. Preferuje miejsca słoneczne oraz gleby lekkie i przepuszczalne. Stosunkowo źle znosi zalania i zbyt mokre stanowiska.

ZASTOSOWANIE
Pinus strobus Greg jest jedną z piękniejszych, kulistych odmian sosen. Delikatna, niebieska, nastroszona igła nadaje jej bardzo charakterystyczny, puchaty wygląd, a dość regularny, kulisty kształt dodaje uroku i elegancji. To odmiana, która powinna zaspokoić gusta nawet najbardziej wymagających miłośników roślin. Doskonale nadaje się do niewielkich ogrodów, na skalniaki i wrzosowiska. Można ją również przez kilka lat prowadzić w donicy, ozdabiając tarasy lub balkony. 

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona przez znanego selekcjonera i kolekcjonera roślin Grega Williamsa, Vermont, USA. Pierwsza publikacja o roślinie miała miejsce w roku 1988.

Pinus strobus Greg
Sosna wejmutka Greg - roślina 6 letnia,
zdjęcie zrobiono latem

Pinus strobus Greg
Sosna wejmutka Greg - materiał oferowany do sprzedaży,
zdjęcie zrobiono w grudniu

Pinus strobus Greg
Pinus strobus Greg - roślina 6 letnia,
zdjęcie zrobiono latem

Pinus strobus Greg
Pinus strobus Greg - materiał oferowany do sprzedaży,
zdjęcie zrobiono w grudniu

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.