Pinus strobus Green Twist to karłowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny wejmutki, o niezwykle charakterystycznym wyglądzie. Igły tej sosny są mocno skręcone i na roślinie tworzą delikatne, niebieskie loczki. Pokrój zwarty i bardzo gęsty. Początkowo rośnie kuliście, ale w starszym wieku może się lekko wypiętrzać. Po 10 latach osiąga ok. 50 cm średnicy. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, zaszczepione na niewysokim (10-20 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Sosna wejmutka Green Twist preferuje gleby lekkie i przepuszczalne oraz miejsca słoneczne. Jest odmianą całkowicie odporną na mróz.

ZASTOSOWANIE
Pinus strobus Green Twist jest rośliną o nietypowym i niepowtarzalnym wyglądzie. To mała kula z kręconymi, niebieskimi igłami, która będzie się znakomicie prezentować zarówno w ogrodzie skalnym, jak i w niewielkim ogródku przydomowym. Polecana w szczególności dla osób lubiących rośliny dziwne i niespotykane.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona przed 2005 r. jako „czarcia miotła” na Pinus strobus Tortuosa przez Randy Dykstra w Bickelhaupt Arboretum, Clinton, IA, USA. Synonim: Pinus strobus Green Curls. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus strobus Green Twist
Pinus strobus Green Twist - roślina zaszczepiona
na niewysokim pieńku

Pinus strobus Green Twist
Zbliżenie


Pinus strobus Green Twist
Zbliżenie igieł (lato)

Pinus strobus Green Twist
Zbliżenie igieł (zima)

Pinus strobus Green Twist
Pinus strobus Green Twist w zimie
Pinus strobus Green Twist
Pinus strobus Green Twist latem

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.