Pinus strobus Golden Candles to wyprostowana, niezbyt szybko rosnąca odmiana sosny wejmutki. Po 10 latach dorasta do ok. 3,5 m wysokości i ok. 2 m szerokości. Odznacza się zwartym, gęstym, wzniesionym pokrojem. Cechą charakterystyczną tej odmiany są piękne, złocistożółte igły. Najintensywniejszy, złocisty kolor mają młode igły. Później większość z nich staje się prawie biała a te, które są poza zasięgiem słońca lekko zielenieją. Igły są cienkie, bardzo delikatne, zwiewne i długie. Do sprzedaży oferujemy rośliny minimum 2 letnie, nisko szczepione lub zaszczepione na niewysokim (20-30 cm) pieńku.

WYMAGANIA
Sosna wejmutka Golden Candles preferuje gleby średnio żyzne i przepuszczalne. Jest całkowicie odporna na mróz. Odmiana ta nie powinna rosnąć w pełnym słońcu, ponieważ młode igły bardzo często ulegają poparzeniom słonecznym. Dlatego najlepiej posadzić ją w miejscu, które zwłaszcza w godzinach południowych, jest lekko zacienione.

ZASTOSOWANIE
Pinus strobus Golden Candles jest odmianą stosunkowo łatwą w uprawie i nadaje się do każdego ogrodu. To wspaniała roślina do zestawień kolorystycznych np. z sosnami o zielonych lub niebieskich igłach.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana uzyskana przed 1985 r. przez S. Waxmana, Connecticut, USA. Pochodzenie odmiany ustalono na podstawie: Aris G. Auders, Derek P. Spicer “Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species”, London: Royal Horticultural Society, 2012.

Pinus strobus Golden Candles
Pinus strobus Golden Candles (lato)

Pinus strobus Golden Candles
Zbliżenie igieł (lato)

Pinus strobus Golden Candles
Zbliżenie igieł (lato)

Pinus strobus Golden Candles
Sosna wejmutka Golden Candles (lato)

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.