Pinus strobus Fastigiata to piękna, kolumnowa odmiana sosny wejmutki. Początkowo rośnie stosunkowo wolno. Po 10 latach dorasta do ok. 5 m wysokości i ok. 1,5 m szerokości. Docelowo może osiągnąć 9-10 m wysokości. Charakteryzuje się wąskim, gęstym, zwartym, stożkowym pokrojem. Stosunek jej wysokości do szerokości wynosi 4:1. Igły są miękkie, długie, barwy niebieskozielonej.

WYMAGANIA
Sosna wejmutka Fastigiata preferuje gleby średnio żyzne i przepuszczalne. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych.

ZASTOSOWANIE
Pinus strobus Fastigiata to jedna z ładniejszych, kolumnowych odmian wśród sosen. Ze względu na stosunkowo wąski pokrój nadaje się nawet do niedużych ogrodów przydomowych. Można ją też posadzić w formie luźnego szpaleru wzdłuż drogi czy granicy działki. Bardzo ładnie prezentuje się jako soliter, a jej delikatny, niebieskawy odcień bardzo dobrze komponuje się z zielenią innych drzew iglastych.

POCHODZENIE/NAZEWNICTWO
Odmiana znaleziona w Niemczech w 1884 roku. Synonim: Pinus strobus Pyramidalis

Pinus strobus Fastigiata
Pinus strobus Fastigiata – materiał oferowany do sprzedaży
Pinus strobus Fastigiata
Zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.