Pinus strobus Diggy to miniaturowa, bardzo wolno rosnąca odmiana sosny wejmutki. Odznacza się zwartym i gęstym pokrojem oraz stożkowatym kształtem (w początkowym okresie często niezbyt regularnym). Przyrosty roczne mają ok. 5-8 cm długości. Po 10 latach odmiana ta może dorastać do ok. 80 cm wysokości i ok. 30 cm szerokości. Igły są dużo krótsze niż u gatunku. Mają srebrzystoniebieską barwę, są delikatnie skręcone i bardzo gęsto osadzone na przyrostach. Dzięki temu roślina wygląda jakby była delikatnie „rozczochrana”.

WYMAGANIA
Sosna wejmutka Diggy preferuje gleby umiarkowanie żyzne, lekkie i dobrze zdrenowane. Najlepiej sadzić ją w miejscach słonecznych lub lekko ocienionych.

ZASTOSOWANIE
Pinus strobus Diggy to bardzo rzadko spotykana w Polsce odmiana sosny wejmutki, o niezwykle ciekawym i oryginalnym wyglądzie. Jest prawdziwym liliputem wśród wejmutek. Swoim „rozczochranym” wyglądem z daleka przyciąga wzrok i zwraca na siebie uwagę. Ta odmiana to prawdziwy rarytas dla wszystkich miłośników karłowych i ciekawych roślin. Doskonale będzie się prezentować w ogrodzie skalnym, alpinarium lub na wrzosowisku.

Pinus strobus Diggy
Pinus strobus Diggy – materiał oferowany do sprzedaży

Pinus strobus Diggy
Sosna wejmutka Diggy – zbliżenie igieł

 

« wstecz »


Mykoflor – Gospodarstwo Ogrodnicze, województwo lubelskie. Producent roślin ozdobnych (gospodarstwo szkółkarskie).
Materiał dorosły, młodzież (sadzonki iglaste i liściaste) do dalszej produkcji (young plants).
Szczepiona młodzież iglasta (Larix – modrzew, Pinus – sosna, sosny).

Lokalizacja: 100 km od Warszawy (Warszawa, Radom, województwo mazowiecie), 60 km od Lublina (Lublin, województwo lubelskie), 200 km od Rzeszowa (Rzeszów, województwo podkarpackie), 200 km od Białegostoku (Białystok, województwo podlaskie), 200 km od Łodzi (Łódź, województwo łódzkie), 150 km od Kielc (Kielce, województwo świętokrzyskie), 250 km od Krakowa (Kraków, województwo małopolskie), 400 km od Poznania (Poznań, województwo wielkopolskie), 330 km od Katowic (Katowice, województwo śląskie), 340 km od Opola (Opole, województwo opolskie), 400 km od Wrocławia (Wrocław, województwo dolnośląskie), 340 km od Olsztyna (Olsztyn, województwo warmińsko-mazurskie), 350 km od Bydgoszczy, Torunia (Bydgoszcz, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie), 460 km od Gdańska (Gdańsk, województwo pomorskie), 660 km od Szczecina (Szczecin, województwo zachodniopomorskie), 560 km od Zielonej Góry (Zielona Góra, województwo lubuskie).

Zobacz również na www.sosny-mikoryza.pl.

 

Copyright © 2010-2024 Mykoflor - Gospodarstwo Ogrodnicze. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie zdjęć, opisów i innych treści zawartych na stronie bez zezwolenia jest zabronione i stanowić będzie naruszenie praw autorskich.